kobieta wręcza CV

Jakie dokumenty należy złożyć do agencji pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy T&T People and Work jest pośrednikiem pomiędzy pracownikiem poszukującym stałej posady a pracodawcą szukającym osoby do podjęcia pracy. Naszym celem jest jak najlepsze dopasowanie kandydata do profilu przedstawionego przez pracodawcę. W jaki sposób przygotować się na wizytę w agencji pośrednictwa pracy? Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać? Podpowiemy w dalszej części naszego artykułu.

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Z oferty agencji pośrednictwa pracy korzystają zarówno doświadczeni pracownicy, którzy poszukują nowych wyzwań albo chcą się przebranżowić, jak i młodzi ludzie szukający swojego pierwszego zatrudnienia. Jest to także doskonała propozycja dla obcokrajowców i osób nieznających języka polskiego przyjeżdżających do naszego kraju, aby poprawić swoją sytuację finansową. Szukanie pracy z profesjonalistami posiadającymi odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w przeszukiwaniu rynku i wypatrywaniu najlepszych ofert jest zdecydowanie łatwiejsze.

Jak wygląda wizyta w agencji pracy?

Pierwsza wizyta w każdej agencji pośrednictwa pracy wygląda podobnie. Osoba zainteresowana podjęciem zatrudnienia otrzymuje do wypełnienia specjalną wewnętrzną ankietę, która ma pomóc w określeniu profilu kandydata. W ankiecie znajdują się podstawowe pytania na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego potencjalnego pracownika. Warto umieścić w niej informacje o przebytych szkoleniach i uzyskanych certyfikatach. Kandydat może również określić swoje oczekiwania względem przyszłego zatrudnienia. Być może już podczas pierwszej wizyty pracownik agencji będzie w stanie przedstawić mu interesujące go propozycję pracy.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Do pierwszej wizyty w agencji pośrednictwa pracy należy się odpowiednio przygotować. Zadbajmy o właściwą prezencję, ponieważ spotkanie z pośrednikiem często traktowane jest na równi ze spotkaniem z przyszłym pracodawcą. Z tego powodu warto ubrać się elegancko, co podkreśli kulturę osobistą oraz profesjonalizm kandydata. Przed wizytą należy zastanowić się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, aby móc szczerze odpowiadać na pytania zadawane przez pośrednika. Dzięki temu agencja pracy T&T People and Work będzie w stanie szybciej znaleźć interesujące oferty pracy dopasowane do osobistych preferencji kandydata.

Jakie dokumenty należy mieć ze sobą?

Podczas wizyty w agencji zatrudnienia należy mieć przy sobie wszystkie dokumenty umożliwiające weryfikację kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego kandydata. W tym celu warto zabrać ze sobą dyplom ukończenia szkoły wyższej, a także certyfikaty oraz dyplomy potwierdzające ukończenie przebytych w przeszłości kursów, szkoleń i zdobytych uprawnień. Przydatne mogą okazać się również referencje uzyskane od poprzednich pracodawców. Niezbędny jest też życiorys zawodowy (CV) oraz dowód osobisty, który pomaga pośrednikowi w identyfikacji konkretnej osoby poszukującej zatrudnienia. Posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów już podczas pierwszej wizyty w agencji pracy przyśpiesza proces rekrutacji i ma wpływ na szybsze znalezienie odpowiedniej oferty, która będzie odpowiadać potrzebom kandydata.