Prawo budowlane

Świadczymy usługi w zakresie prawa budowlanego dla Klientów z Krakowa i okolic. Zajmujemy się udzielaniem porad prawnych, wydawaniem opinii, sporządzaniem dokumentów i projektów umów dotyczących prawa budowlanego. Nasza oferta kierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i spółek oraz przedsiębiorców. Reprezentujemy inwestorów prywatnych i publicznych, deweloperów oraz generalnych wykonawców budowlanych.

Czym jest prawo budowlane?

Prawo budowlane to potoczna nazwa Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Dokument ten reguluje kwestie dotyczące działalności w zakresie projektowania, budowy, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych. Zawiera również zasady odnoszące się do działania organów administracji publicznej w wymienionych dziedzinach.

Zakres usług związanych z prawem budowlanym

W zakresie realizowanych przez nas usług związanych z prawem budowlanym znajduje się kompleksowa obsługa prawna inwestycji budowlanych Klientów. Oferujemy pomoc prawną już na etapie poszukiwań działki budowlanej, zajmujemy się przygotowywaniem dokumentów podczas transakcji kupna-sprzedaży, a także wspieramy Klientów w procesach ubiegania się o pozwolenie na budowę oraz dokonania zgłoszenia budowy.

Zatrudniani przez nas prawnicy specjalizujący się w prawie budowlanym pomagają Klientom w skompletowaniu dokumentacji budowlanej, reprezentują ich w negocjacjach umów budowlanych oraz w postępowaniach administracyjnych przed organami państwowymi. Świadczymy także usługi doradcze w zakresie zawierania kontraktów budowlanych i inwestycyjnych. Pośredniczymy w procesach związanych z zawieraniem oraz rozliczaniem kontraktów budowlanych Klientów.

Wszystkim Klientom zainteresowanym podjęciem współpracy z naszą Kancelarią przypominamy, że zajmujemy się również świadczeniem kompleksowych usług z zakresu prawa gospodarczego, restrukturyzacyjnego i upadłościowego, a także prawa cywilnego i karnego. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej działalności zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.