Prawo obrotu nieruchomościami

Świadczymy usługi w zakresie prawa obrotu nieruchomościami dla Klientów z Krakowa i okolic. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną w obrocie nieruchomościami. Zajmujemy się wydawaniem opinii i sporządzaniem umów, bierzemy udział w negocjacjach pomiędzy stronami, a także reprezentujemy Klientów podczas trwania postępowań sądowych dotyczących nieruchomości. Wszystkie osoby, które zdecydują się na podjęcie z nami współpracy, mogą mieć pewność, że ich nieruchomości będą w dobrych rękach.

Czym jest prawo obrotu nieruchomościami?

Prawo obrotu nieruchomościami nie jest oddzielną gałęzią prawa, a regulacje prawne dotyczące tego zagadnienia zamieszczone są w wielu aktach normatywnych. Ich źródeł należy szukać m.in. w prawie rzeczowym, spółdzielczym i wieczystoksięgowym. Kwestie dotyczące obrotu nieruchomościami określa także Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. W art. 13. tejże Ustawy znajduje się zapis, iż „nieruchomości mogą być przedmiotem obrotu”. Obrotem tym może być zarówno sprzedaż, jak i zamiana, najem lub dzierżawa. Obrót nieruchomościami polega na wykonywaniu czynności, które mają na celu przeniesienie praw związanych z nieruchomością z jednej strony umowy na drugą.

Dlaczego zajmując się obrotem nieruchomościami, warto skorzystać z pomocy prawnika?

Przymierzając się do sprzedaży własnego mieszkania lub zajmując się prowadzeniem działalności gospodarczej, której przedmiotem jest obrót nieruchomościami, warto skorzystać z pomocy prawnika, ponieważ nie każda osoba jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z rozwiązaniem kwestii prawnych dotyczących posiadanego przez siebie lokalu.

Zatrudnieni w naszej Kancelarii prawnicy nieruchomości mają wieloletnie doświadczenie oraz branżową wiedzę. Niesiemy kompleksową i rzetelną pomoc w każdym aspekcie związanym z obrotem nieruchomościami. Zajmujemy się doradztwem, opiniowaniem, a także pomocą w przygotowywaniu umów kupna-sprzedaży i innych. Zapewniamy również pomoc w zakresie prawa budowlanego i postępowań dotyczących zwrotu wywłaszczonych nieruchomości. Nasza oferta kierowana jest też do Klientów zainteresowanych otrzymaniem pozwolenia na nabycie nieruchomości przez osoby pochodzące z zagranicy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat pełnego zakresu świadczonych przez nas usług prawnych związanych z obrotem nieruchomościami zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.