Prawo spadkowe

Świadczymy usługi w zakresie prawa spadkowego dla Klientów z Krakowa i okolic. Reprezentujemy Klientów w sprawach dotyczących stwierdzenia nabycia spadku, sprawach o podział spadku, a także sprawach o zachowek, dotyczących podważenia testamentu lub wydziedziczenia.

Zajmujemy się udzielaniem porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, reprezentacją Klientów w negocjacjach, a także sporządzaniem wniosków i innego rodzaju dokumentacji sądowej. Współpracujemy z kancelariami notarialnymi, pomagając Klientom w uzyskaniu notarialnego poświadczenia dotyczącego nabycia prawa do dziedziczenia.

Czym jest prawo spadkowe?

Prawo spadkowe jest jedną z gałęzi prawa cywilnego. Jego głównym zadaniem jest regulacja praw i obowiązków nabytych przez spadkobierców po śmierci osoby, która była ich właścicielem. Przepisy prawa spadkowego regulowane są w czwartej księdze Kodeksu cywilnego i mają charakter bezwzględnie obowiązujący. Prawo spadkowe łączy się z pojęciem spadku, który jest ogółem praw i obowiązków spadkobiercy nabywanych w drodze dziedziczenia po osobie zmarłej (spadkodawcy).

Dlaczego przy postępowaniach spadkowych warto współpracować z naszą Kancelarią?

Prawo spadkowe to dziedzina prawa, z którą wiele osób nie chce mieć nic wspólnego. Należy bowiem wiedzieć, że otrzymanie spadku w wielu przypadkach to nie tylko aktywa (oszczędności osoby zmarłej), ale również zobowiązania i długi zaciągnięte przez spadkodawcę. Współpraca z naszą Kancelarią pozwala podjąć właściwą decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Od lat prowadzimy skuteczne działania prowadzące do pozytywnego rozstrzygnięcia spraw spadkowych. Jesteśmy dla Państwa wsparciem na każdym etapie postępowania spadkowego. Kompleksowa pomoc niesiona przez nas w zakresie prawa spadkowego obejmuje sprawy na etapie przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym.

Wszystkim Klientom zainteresowanym naszymi usługami przypominamy, że poza prawem cywilnym zajmujemy się również pomocą prawną w zakresie prawa pracy, gospodarczego, restrukturyzacyjnego i upadłościowego czy obrotu nieruchomościami. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat pełnego zakresu usług prawnych zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.